KAYIT FORMU / Mitgliedsschaftsantrag

Vorsorge

Der Vertrag :

KAYIT FORMU (1. Seite)

KAYIT FORMU (2. Seite)


Değerli Üyelerimizin Dikkatine, 

Her yıl Ocak ayının ilk haftası bütün üyelerimize yıllık aidat ödemesi ile ilgili mektuplar gönderilmektedir. 20 Ocak tarihine kadar YILLIK ÜYE AIDATI ile ilgili mektup eline ulaşmayan üyelerimizin, Hagen'deki merkezimize bilgi vermeleri gerekmektedir. Fonumuzun sunmuş olduğu hizmetlerden YILLIK ÜYE AIDATI'nı zamanında ödeyen ve aidat borcu olmayan üyelerimiz yararlanabilirler.
 Adres, banka bilgileri ve aile fertleri hakkında yenilik ve değişiklikler mutlaka yazılı olarak veya e-mail ile Hagen'deki merkezimize bildirilmelidir. Bir Vefat olması halinde, cenaze yakınları Mezoporamya Cenaze Fonui'nin bilgisi dışında herhangi bir cenaze firmasını görevlendiremezler. Böyle bir durumda, önce 023314733886 No'lu telefondan dernek ile irtibat kurulması gerekmektedir. Aksi halde Fon tarafından maddi ve manevi hiç bir sorumluluk kabul edilmez ve ödeme yapılmaz. 

Üye Olmak Isteyenlerin Bilmesi Gereken Hususlar:

   
  a-) Üye olmak isteyenlerin 
  Müracaat formu
   ile birlikte 
  aile fertlerini kapsayan güncel ikametgah belgesi (Familienmeldebescheinigung)
   veya 
  Müracaat eden Türkiye vatandaşı ise: 
  Pasaportunun Almanya oturum sayfası ile en son sayfasısının fotokopisini,Müracaat eden Alman vatandaşı ise: 
  Ausweis`ın fotokopisini, göndermeleri gerekmektedir. Kayıt formlarımız 2 sayfadan oluşmaktadır. Sarı olan sayfa üye olan kişide kalacak, beyaz olan sayfa Meldebeschenigung Kopyası ile birlikte Hagen'deki merkezimize ulaştırılacaktır.
  b-) Üye olmak isteyenlerin standart bir giriş ücreti değil, müracaat formunda belirtilmiş olanMüracaat sahibinin yaş grubuna göre tesbit edilen Giriş Ücretini havale etmesi gerekmektedir. Ödenmesi gereken bu ücret, bir sefere mahsus olmak üzere, üyeliğe giriş ücretidir. Ödenen bu paranın Fonun ilgili banka hesabına girdiği tarihten 180 gün sonra üyelik başlar. Üyelik başlayınca da o senenin yıllık aidatını ödemekle yükümlü olur.
  c-) Üyelirimiz giriş ücreti ödemezler. Üyelikleri; kayıt formunun beyaz olan sayfası ve Meldebescheinigung kopyası ile birlikte Hagen'deki merkezimize ulaştığı tarihten 180 gün geçtikten sonra başlar. Üyelik başlayınca onlar da, yıllık aidat ödemekle yükümlü olurlar.

Es gibt viele Gründe, die für eine rechtzeitige Vorsorge sprechen: Durch eine Bestattungsvorsorgevertrag sichern Sie zum Beispiel die genaue Umsetzung Ihrer eigenen Wünsche. Außerdem entlasten Sie die Angehörigen und befreien sie dadurch von möglicher Ratlosigkeit oder auch finanziellen Sorgen und Nöten.

Wir beraten Sie sachlich und kompetent über alle Dinge, die bereits jetzt geklärt werden können. Selbstverständlich haben Sie dabei die Garantie, dass im Sterbefall alles genau so durchgeführt wird, wie wir es besprochen haben. Das Beratungsgespräch ist natürlich streng vertraulich.

 

Unsere Aufgabe ist es, Ihnen bei allen anstehenden Entscheidungen behilflich zu sein - mit unserer langjährigen Erfahrung und Kompetenz.

e-mail:mezopotamya-cenazefonu@freenet.de * * * Tel.:023314733886